1999 წელი - ფონდი “ღია საზოგადოება “საქართველოს” მიერ დაფინანსებული დებატებისა და სამოქალაქო საზოგადოების ცენტრის პროექტი
2003 წელი - ფონდი “ღია საზოგადოება “საქართველოს” მიერ დაფინანსებული კვლევითი პროექტი „ევროპული დიდაქტიკა“
2003 წელი - ჰარვარდის უნივერსიტეტისა და მსოფლიო ეკონომიკური ფორუმის ერთობლივი კვლევითი პროექტი
2007 წელი - ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ დაფინანსებული კვლევითი პროექტი “ახალგაზრდობა ძალადობის წინააღმდეგ”
2007-2008 წლები - ამერიკის შეერთებული შტატების მცირე გრანტების დემოკრატიის კომისიის მიერ დაფინანსებული კვლევითი პროექტი “ფედერალისტები და სამოქალაქო განათლების პრობლემები საქართველოში”
2010 წელი - ამერიკული საბჭოების JFDP კუსდამთავრებულთა გრანტის მიერ დაფინანსებული კვლევითი პროექტი “უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარების გეგმის შემუშავების მეთოდოლოგია“
2010 წელი - ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მიერ დაფინანსებული სამეცნიერო-კვლევითი პროექტი „ალექსის დე ტოკვილი, დემოკრატია ამერიკაში”
2011 წელი - ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მიერ დაფინანსებული სამეცნიერო-კვლევითი პროექტი „თომას პეინი: „საღი აზრი“ (ქართული თარგმანი გამოკვლევიტა და შენიშვნებით)“
2011 წელი - ჰერცოგ ავგუსტის ბიბლიოთეკის (ვოლფენბიუტელი Wolfenbüttel, გერმანია) სამეცნიერო-კვლევითი სტიპენდია
2011 წელი - კვლევითი პროექტი „პრეპარატი “მარდილის” გამოყენებით სიმსივნური ქსოვილის დევიტალიზაცია ინტრაოპერაციულად და კიბოს უჯრედების დისემინაციის პრევენცია“ - “დავამარცხოთ კიბო”
2012 წელი - სამართლის პროგრამის დოქტორანტი აჩიკო კონცელიძე აკადემიური ვიზიტით იმყოფებოდნენ მაქს-პლანკის საზღვარგარეთის ქვეყნებისა და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტში (ფრაიბურგი, გერმანია)
2012 წელი - სამართლის პროგრამის დოქტორანტი ქეთევან კუხიანიძე აკადემიური ვიზიტით იმყოფებოდნენ მაქს-პლანკის საზღვარგარეთის ქვეყნებისა და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტში (ფრაიბურგი, გერმანია)
2016 წელი - შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტი - „პროფესიული ორიენტაციის კვლევა საქართველოში“
2016 წელი - საქართველოს პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის მიერ დაფინანსებული კვლევითი პროექტი „კრიმინოლოგიის ძირითად ტერმინთა განმარტებები, ინგლისური და რუსული შესატყვისებით“
2017 წელი - საქართველოს პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტი “პროფესიული ეთიკის განვითარების ცენტრი“