გრიგოლ რობაქიძის სახელობის
2015 წელი - ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) პროგრამის EMINENCE და EMINENCE II პროექტების ფარგლებში გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტიდან კონკურსის შედეგად შეირჩა 4 სტუდენტი და 1 პოსტ-დოქტორანტი.
2015 წელი - ბუდაპეშტის ბიზნესის საერთაშორისო სკოლასთან (უნგრეთი) დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, ბიზნესისა და მართვის სკოლის ერთმა სტუდენტმა ერთწლიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უმაღლეს სასწავლებელში.
2015 წელი - საერთაშორისო ორგანიზაცია აისეკ (AIESEC) საქართველოსთან დადებული პარტნიორული ხელშეკრულების ფარგლებში, უნივერსიტეტის ოთხმა სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარა იტალიაში, პოლონეთსა და ლიტვაში.
2015 წელი - ჰაიდენჰაიმის უნივერსიტეტთან დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, ბიზნესისა და მართვის სკოლის ოთხმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2015 წელი - ნანტის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, სამართლის სკოლის ორმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2015 წელი - გაფორმდა მემორანდული მაქს-პლანკის ინსტიტუტთან (გერმანია).
2015 წელი - დაიდო ხელშეკრულება პოტსდამის უნივერსიტეტთან (გერმანია).
2015 წელი - დაიდო ხელშეკრულება ნიკოლას კოპერნიკუსის სახელობის უნივერსიტეტთან (პოლონეთი).
2015 წელი - გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი გახდა ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის საჯარო ადმინისტრირების სკოლებისა და ინსტიტუტების ქსელის (NISPAcee) წევრი.
2015 წელი - უნივერსიტეტში ჩატარდა საერთაშორისო სატელევიზიო პუბლიცისტური გადაცემებისა და დოკუმენტური ტელეფილმების VII საერთაშორისო სტუდენტური ფესტივალი „კენტავრი”.
2015 წელი - დაიდო ხელშეკრულება რიგის ტექნიკური უნივერსიტეტის რიგის ბიზნესის სკოლასთან (ლატვია).
2015 წელი - რიგის ტექნიკური უნივერსიტეტის რიგის ბიზნესის სკოლასთან დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, ბიზნესისა და მართვის სკოლის ერთმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2015 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო ლაზარსკის უნივერსიტეტი (პოლონეთი).
2015 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში მობილობა+ (Mobility+). პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო პორტოს უნივერსიტეტი (პორტუგალია).
2015 წელი - უნივერისიტეტის ორმა სტუდენტმა და ერთმა პედაგოგმა მონაწილეობა მიიღო კრემსის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტის (ავსტრია) მიერ ორგანიზებული სტუდენთა საერთაშორისო კონფერენციის მუშაობაში - ISCONTOUR 2015.
2015 წელი - საჯარო მმართველობისა და პოლიტიკის სკოლის ხუთი სტუდენტი სასწავლო ვიზიტით იმყოფებოდა საფრანგეთში, გერმანიასა და ლუქსემბურგში.
2015 წელი - გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტში გაიმართა ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) სამიტი.
2016 წელი - უნივერსიტეტის ექვსი სტუდენტი და ორი პედაგოგი იმყოფებოდა ლაზარსკის უნივერსიტეტში (პოლონეთი) ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში.
2016 წელი - უნივერსიტეტის ერთი სტუდენტი და ორი პედაგოგი იმყოფებოდა პორტოს უნივერსიტეტში (პორტუგალია) ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის პროექტის მობილობა+ (Mobility+) ფარგლებში.
2016 წელი - ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ლაზარსკის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) ერთ სტუდენტს.
2016 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო ლაზარსკის უნივერსიტეტი (პოლონეთი).
2016 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში მობილობა+2 (Mobility+2). პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო პორტოს უნივერსიტეტი (პორტუგალია).
2016 წელი - ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) პროგრამის EMINENCE II პროექტის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტიდან კონკურსის შედეგად შეირჩა სამი სტუდენტი.
2016 წელი - ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) პროგრამის EMINENCE II პროექტის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა როვირა ი ვირჯილის უნივერსიტეტის (ესპანეთი) ერთ პედაგოგს.
2016 წელი - ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) პროგრამის EMINENCE II პროექტის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ადამ მიცკივეჩის სახელობის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) ერთ პედაგოგს.
2016 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ KA107 (Erasmus+ KA107) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო იან კოხანოვსკის სახელობის უნივერსიტეტი (პოლონეთი).
2016 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორი იყო შჩეცინის უნივერსიტეტი (პოლონეთი).
2016 წელი - ჰაიდენჰაიმის უნივერსიტეტთან (გერმანია) დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, ბიზნესისა და მართვის სკოლის ოთხმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2016 წელი - ნანტის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან (საფრანგეთი) დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტის ოთხმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2016 წელი - დაიდო მემორანდუმი პან-ევროპულ უნივერსიტეტთან (ბრატისლავა, სლოვაკეთი).
2016 წელი - დაიდო მემორანდუმი ეკონომიკისა და პოლიტიკის ევროპის ღია აკადემიასთან (პრაღა, ჩეხეთი).
2016 წელი - დაიდო მემორანდუმი დებრეცენის უნივერსიტეტთან (დებრეცენი, უნგრეთი).
2016 წელი - დაიდო პარტნიორობის ხელშეკრულება ლილის უნივერსიტეტთან (საფრანგეთი).
2016 წელი - ლილის უნივერსიტეტთან დადებული პარტნიორობის ხელშეკრულების საფუძველზე, საჯარო მმართველობისა და პოლიტიკის სკოლის ორმა სტუდენტმა გაიარა ერთწლიანი კურსი აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2016 წელი - დაიდო თანამშრომლობის ხელშეკრულება სლუპსკის ზღვისპირა უნივერსიტეტთან.
2016 წელი - დაიდო მემორანდუმი ვურცბურგის უნივერსიტეტთან (ვურცბურგი, გერმანია).
2016 წელი - დაიდო ხელშეკრულება პარიზის ჟურნალისტიკის უმაღლეს სკოლასთან (საფრანგეთი).
2016 წელი - გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტი გახდა უნივერსიტეტების კომპოსტელას ჯგუფის (Compostela Group of Universities) სრული წევრი.
2016 წელი - დაიდო თანამშრომლობის ხელშეკრულება ნიკოლას კოპერნიკუსის სახელობის უნივერსიტეტის პოლიტიკურ მეცნიერებათა და საერთაშორისო სწავლებების ფაკულტეტთან (პოლონეთი).
2016 წელი - დაიდო მემორანდუმი ევროპის სამეცნიერო ინსტიტუტთან.
2016 წელი - უნივერსიტეტში ჩატარდა საერთაშორისო სატელევიზიო პუბლიცისტური გადაცემებისა და დოკუმენტური ტელეფილმების VIII საერთაშორის სტუდენტური ფესტივალი „კენტავრი”.
2016 წელი - გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი ჰარვარდის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის აფილირებული წევრი გახდა.
2016 წელი - ჰარვარდის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის კონკურენციისა და სტრატეგიის ინსტიტუტის აფილირებული წევრობის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და მართვის სკოლის ორმა პროფესორმა მონაწილეობა მიიღო ჰარვარდის ბიზნესის სკოლაში გამართულ სამეცნიერო ვორკშოფში.
2017 წელი - უნივერსიტეტის სამი პედაგოგი იმყოფებოდა პორტოს უნივერსიტეტში (პორტუგალია) ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის პროექტის მობილობა +2 (Mobility+2) ფარგლებში.
2017 წელი - უნივერსიტეტის ერთი სტუდენტი და სამი პედაგოგი იმყოფებოდა იან კოხანოვსკის სახელობის უნივერსიტეტში (პოლონეთი) ერაზმუს +KA107 (Erasmus+KA107) პროგრამის ფარგლებში.
2017 წელი - უნივერსიტეტის ერთი პედაგოგი იმყოფებოდა შჩეცინის უნივერსიტეტში (პოლონეთი) ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში.
2017 წელი - უნივერსიტეტის სამი პედაგოგი იმყოფებოდა ლაზარსკის უნივერსიტეტში (პოლონეთი) ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში.
2017 წელი - ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ლაზარსკის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) სამ პედაგოგს.
2017 წელი - ერაზმუს + (Erasmus+) პროგრამის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა იან კოხანოვსკის სახელობის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) ერთ პედაგოგს.
2017 წელი - ერაზმუს მუნდუსის (Erasmus Mundus) პროგრამის EMINENCE II პროექტის ფარგლებში, გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ადამ მიცკივეჩის სახელობის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) ერთ პედაგოგს.
2017 წელი - დაიდო თანამშრომლობის ხელშეკრულება კლაიპედას უნივერსიტეტთან (ლიტვა).
2017 წელი - უნივერსიტეტის ოთხმა სტუდენტმა გაიმარჯვა ლიტვის ეროვნული სააგენტოს მიერ გამოცხადებულ სტუდენტთა მობილობის შესარჩევი კონკურსში და გაიარეს ერთსემესტრიანი კურსი ლიტვის სხვადასხვა უნივერსიტეტში.
2017 წელი - დაიდო მემორანდუმი დელტას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან (აშშ).
2017 წელი - დაიდო ხელშეკრულება ადამ მიცკევიჩის სახელობის უნივერსიტეტთან (პოლონეთი).
2017 წელი - ხელი მოეწერა თანამშრომლობის ხელშეკრულებას უნივერსიტეტ პარი სორბონ აბუ-დაბისა და გრიგოლ რობაქიძის უნივერსიტეტს შორის.
2017 წელი - დაიდო თანამშრომლობის მემორანდუმი აგილ პრეს ვენჩერსთან (აშშ).
2017 წელი - უნივერსიტეტში ჩატარდა საერთაშორისო სატელევიზიო პუბლიცისტური გადაცემებისა და დოკუმენტური ტელეფილმების IX საერთაშორისო სტუდენტური ფესტივალი „კენტავრი”.
2017 წელი - ჰაიდენჰაიმის უნივერსიტეტთან (გერმანია) დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, ბიზნესისა და მართვის სკოლის ხუთმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2017 წელი - ნანტის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან (საფრანგეთი) დადებული ხელშეკრულების საფუძველზე, სამართლის სკოლის ერთმა სტუდენტმა სწავლების ერთსემესტრიანი კურსი გაიარა აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2017 წელი - ლილის უნივერსიტეტთან დადებული პარტნიორობის ხელშეკრულების საფუძველზე, საჯარო მმართველობისა და პოლიტიკის სკოლის ერთი სტუდენტი სწავლების ერთწლიან კურსს გადის აღნიშნულ უნივერსიტეტში.
2017 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორია ლაზარსკის უნივერსიტეტი (პოლონეთი). კონკურსის შედეგად შეირჩა ერთი სტუდენტი და ერთი პედაგოგი.
2017 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში მობილობა+3 (Mobility+3). პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორია პორტოს უნივერსიტეტი (პორტუგალია). კონკურსის შედეგად შეირჩა ორი სტუდენტი და ორი პედაგოგი.
2017 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორია შჩეცინის უნივერსიტეტი (პოლონეთი). კონკურსის შედეგად შეირჩა ერთი სტუდენტი.
2017 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ KA107 (Erasmus+ KA107) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორია იან კოხანოვსკის სახელობის უნივერსიტეტი (პოლონეთი). კონკურსის შედეგად შეირჩა ორი სტუდენტი და ორი პედაგოგი.
2017 წელი - უნივერსიტეტმა გაიმარჯვა ევროკავშირის პროგრამის ერაზმუს+ (Erasmus+) პროექტში. პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პარტნიორია სლუპსკის ზღვისპირა უნივერსიტეტი (პოლონეთი). კონკურსის შედეგად შეირჩა თორმეტი სტუდენტი და ოთხი პედაგოგი.