განათლება:
1994 წელს დაამთავრა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციოლოგიის ფაკულტეტი, კვალიფიკაცია - სოციოლოგი.
2005 წელს დაამთავრა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსტიტეტის ასპირანტურა.
2010 წელს დაამთავრა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტურანტურა.
აკადემიური ხარისხი: სოციოლოგიის დოქტორი.
პროფესიული გამოცდილება:
2011 წლიდან - დღემდე არის გრ. რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი (მასობრივი კომუნიკაცია)
2018 წლიდან - დღემდე მუშაობს საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე მიწვეულ პროფესორად; ამავდროულად არის საუნივერსიტეტო სადისერტაციო საბჭოს წევრი.
2011-2017 წლებში იყო საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, აკადემიური საბჭოს წევრი.
2000-2010 წლებში მუშაობდა საქართველოს კონტროლის პალატაში, პრესასა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსად.
1993-2010 წლებში მუშაობდა პირველი არხზე სოციოლოგად. ამავდროულად იყო სატელევიზიო გადაცემების ავტორი და ჟურნალისტი.
დღემდე მუშაობს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე მიწვეულ პროფესორად
არის არაერთი პუბლიკაციის ავტორი. მონაწილეობს სხვადასხვა სამეცნიერო კონფერენციებსა და კვლევით პროექტებში. გამოქვეყნებული აქვს კვლევა "„ტელემედიის თავისუფლება და დამოუკიდებლობა პოსტრევოლუციურ (2003–2009) საქართველოში“.
გავლილი აქვს კვალიფიკაციის ასამაღლებელი ტრენინგები საერთაშორისო ფინანსური კონტროლის, საზოგადოებასთან ურთიერთობის, პერსონალის მართვის, საუნივერსიტეტო თანამედროვე სწავლების მიმართულებებით.
ტელ: (+995 32) 2384406 (500), (+995 32) 2382706 (500)